Spoštovani starši in otroci!

Strokovne delavke vrtca smo pripravile predloge zanimivih dejavnosti za otroke in starše.  Ker se bliža velikonočni čas, med nami pa je že pomlad, smo dejavnosti priredile glede na aktualnost: POMLAD, VELIKONOČNI PRAZNIKI IN KORONA. Dejavnosti so razdeljene v dve skupini:

1. starostno obdobje (1 – 3 leta) – DEJAVNOSTI ZA  1. STAROSTNO OBDOBJE so zbrana TUKAJ,
  2. starostno obdobje (3 – 6 let) – DEJAVNOSTI  ZA 2. STAROSTNO OBDOBJE so zbrana TUKAJ.

Dejavnosti lahko prirejate po svoje: tako s sredstvi, materiali, časom, okoljem… Otroci včasih glede na svojo starost ne dosegajo ali presegajo sposobnosti, značilne za določeno starostno obdobje, zato je še toliko bolj pomembno prirejanje in prilagajanje dejavnosti.

Za nekatere od zgoraj opisanih dejavnosti smo vam tukaj pripravili še dodatno slikovno in vsebinsko gradivo:

Upamo, da boste poleg teh idej kvalitetno preživljali skupni čas.

Ko pa boste starši imeli še nekaj trenutkov zase, pa si lahko preberete tudi naslednje uporabne članke.

Povezave do zanimivih člankov najdete TUKAJ.

Upamo, da bo obdobje virusa hitro mimo in da se bomo lahko zopet družili z vami straši, kot tudi z vašimi otroki, ki jih že močno pogrešamo.

Upoštevajte navodila pristojnih ministrstev, vlade in NIJZ, ostanite zdravi in predvsem pazite nase in na svoje otroke.

S spoštovanjem,

Mateja Maguša, pomočnica ravnatelja v vrtcu z vsemi strokovnimi delavkami vrtca Sonček