Da bo naše sodelovanje dobro, Vas prosimo, da upoštevate naša priporočila, ki smo jih pripravili v korist vašega otroka.

1. VARNOST OTROK
    • Otroka vedno predajte odgovorni osebi. Sporočite njegovo počutje ali morebitne nejasnosti prejšnjega dne.
    • Po otroka prihajajte pravočasno in upoštevajte konec poslovalnega časa. Otroci so nestrpni, če ne vedo, kdaj pridete po njih.
    • Otrok naj prihaja in odhaja iz vrtca v spremstvu odrasle osebe. V kolikor ga zaupate starejšemu otroku, ste dolžni podpisati izjavo.
    • Odhod domov v spremstvu tujih oseb – le na podlagi vaše pisne izjave lahko gre otrok domov z drugimi osebami.
    • Otroci ne smejo nositi nakita ( zaradi poškodb in izgube).
    • Strogo prepovedano je prinašanje in žvečenje žvečilnega gumija, prinašanje lizik in trdih bombonov.
    • Otrok mora nositi copate z nedrsečimi podplati in takšne, ki dajejo oporo razvijajoči se nogi.
  2. ZDRAVJE IN OSEBNA HIGIENA
    • Zdravil v vrtcu ne dajemo, le v primeru, če je otrok bil dalj časa bolan in mora jemanje nadaljevati. V tem primeru morate predložiti zdravniško potrdilo.
    • Bolan otrok naj ostane doma. Bolan otrok ogroža zdravje vseh otrok, zato ste starši dolžni poskrbeti, da bolan otrok ostane v domači oskrbi.
    • Otroka oblecite in obujte vremenu primerno. Oblačite jih preprosto, na znaku mora viseti vrečka z rezervnimi oblačili.
    • Poškodbe, bolezen, obveščanje. Otroci so izpostavljeni poškodbam, nenadnemu obolenju itn., zato nam napačni naslov ali spremenjena telefonska številka nič ne koristita, če vas moramo nujno poiskati. Sporočite nam vsako spremembo.
  3. PRINAŠANJE STVARI OD DOMA
    • Igrače – ljubkovalno igračo – medvedka, blazinico, krpico, ima otrok lahko ob sebi, ne dovolimo pa igrač, ki otroke vzpodbujajo k agresivnemu vedenju. Za nobeno tako polomljeno in izgubljeno stvar ne odgovarjamo.
  4. GARDEROBA
    • Oblačila in copate odlagajte na označeno mesto.
    • Sproti odnašajte umazane stvari.
    • Takoj vrnite izposojeno garderobo.
    • Če slučajno kaj zamenjate, takoj vrnite.
    • Vzemite si čas in dovolite, da se otrok sam obuva in oblači.