V skupini 5 smo skozi to šolsko leto praznovali rojstne dneve tako, da so otroci pomagali pri pripravi prostora. Slavljencu smo zapeli toliko izbranih pesmi kolikor let je dopolnil. Vsak otrok je izrekel voščilo, vzgojiteljici pa sva izročili darilo. Ta dan so si otroci samostojno izdelali verižico. Zanjo so predhodno izrezali določen vzorec, ga pobarvali in skupaj z narezanimi slamicami nanizali na vrvico. Vzorci na verižici so se čez leto spreminjali, glede na letne čase. Tako so se v jesenskem času izdelovale verižice z vzorci jesenskega listja, v zimskem času vzorci s snežinkami, v spomladanskem času vzorci z rožami in sedaj v poletnem času vzorci z morskimi živalmi. Otroci so z verižicami zaplesali na otroško glasbo. Ta dan je sadna malica potekala tako, da se je za slavljenca naredil sadni krožnik v obliki metulja. Ob vsakem praznovanju rojstnega dne smo skupaj naredili poskus. Otroci so v spomin narisali risbice, ki si jih je vsak slavljenec ob koncu praznovanja odnesel domov.

Otroci in vzgojiteljici skupine 5