V skupini 2 smo se dotaknili teme o prihodu dojenčka, saj bo ena deklica dobila sorojenca, prav tako pa je v naši skupini  pomočnica vzgojiteljice, ki je tudi v veselem pričakovanju. Najprej smo si z otroki pogledali fotografije noseče mamice in pripomočke, ki jih potrebujejo dojenčki. V skupino smo povabili Isabelino mamico, ki v kratkem pričakuje dojenčka. Skupaj z Isabelo sta otrokom predstavili nekatere pripomočke, ki jih mamica potrebuje za nego dojenčka (banjica, milo, krema za ritko, brisačka, …). Iz drugih skupin smo si izposodili vozičke, stolček za hranjenje, nosilko in več dojenčkov. Le-te smo preoblačili, previjali in jih peljali na sprehod po vrtcu. V igralnici smo naredili tudi plakat: »Ko sem bil-a dojenček«. Vsak otrok je prinesel svojo fotografijo, ko je bil dojenček. Otroci se vsakodnevno vračajo k plakatu in kažejo na svojo fotografijo. Prav tako smo listali in brali različne slikanice na to temo ter si v slabem vremenu ogledali risanko in lutkovno predstavo »Dobili bomo dojenčka«. Z baloni pod našimi majčkami smo si skušali približati trebuh nosečnice in se pri tem zelo zabavali.  Celotna tema je bila zelo zanimiva, saj otroci zelo uživajo pri igri in skrbi za dojenčke.

Otroci 2.skupine z Marijo in Patricijo