Današnji dopoldan smo veliki in majhni iz skupine 5 in 6, z različnimi dejavnostmi, obeležili svetovni dan Zemlje. Letošnja tema Dneva Zemlje je “Planet proti plastiki” kot poziv k zmanjšanju uporabe plastike v korist zdravja ljudi in vseh živih bitij. Najprej smo skozi pogovor ugotavljali na kakšen način lahko mi doprinesemo k temu, da bo naš planet Zemlja čim manj onesnažen. Pogovarjali smo se o odpadkih, ločevanju in predelavi le-teh. Tudi mi smo ugotovili, da imamo doma največ plastičnih odpadkov. Prebrali smo zgodbo Potovanje male plastične vrečke, avtorice Mojiceje Podgoršek in po pogovoru sklenili, da bomo v bodoče uporabljali vrečke iz blaga ali pa papirja. S skupnimi močmi so izdelali še plakat. Sklenili smo, da bomo po svojih najboljših močeh skrbeli, da bo naš planet Zemlja ostal čimbolj čist.

 

Otroci in vzgojiteljice skupin 5 in 6