Tokrat smo otrokom iz Litve v času klica predstavili naš kraj. Preko slikovnega gradiva smo jih seznanili z našimi pomembnimi stavbami, spomeniki in znamenitostmi. Skozi temo »Jaz in moj kraj« so otroci spoznali zemljevid občine in na njem pokazali domačo vas. Seznanili so se tudi z vaškimi grbi. S pomočjo književnega gradiva in IKT so pobližje spoznali kulturno dediščino kraja. Podrobneje so spoznali kako so nekoč iz pšenice pridelali moko in spekli domači črni kruh. V ta namen smo se odpravili na obisk k Kocbekovim kjer imajo še doma vse pripomočke potrebne za to opravilo (veliko sito, posodo za sejanje pšenice, mlatilec in srp). Otroci so v skupini s pomočjo odpadne embalaže izdelali vse potrebne pripomočke in prikazali ta star običaj preko igre »Od pšenice do kruha« tudi našim prijateljem iz Litve. Ob koncu klica so poželi velik aplavz.

                                                                  Otroci in vzgojiteljici skupine 5