Trajnostna mobilnost v vzgoji in izobraževanju spodbuja, razvija in krepi veščine za kulturo vedenja v cestnem prometu, zdrav način življenja, gibalne in socialne kompetence, odnos do okolja in ekologije v sodobnem življenju. 

V današnjem času starši zaradi različnih razlogov otroke vse pogosteje vozijo v vrtec z avtomobilom in vse manj prihajajo z njimi peš ali s kolesom. Tako smo starše in otroke povabili, da sodelujejo z nami in smo ob evropskem tednu mobilnosti v času od 18.9.2023 do vključno 22.9.2023 izvedli aktivnost Gremo peš. Otroci in vzgojiteljice iz skupine 7 smo se pridružili učencem in učiteljem v šoli, ter se trudili, da smo zjutraj ob prihodu v šolo vsaj delček naše poti prehodili peš. Vsak od otrok, ki je prišel peš ali s kolesom, si je za določen dan prislužil štampiljko, ki si jo je odtisnil v tabelo zraven svojega imena. Otroci in vzgojiteljice iz skupine 5 in 6 pa so se skupaj s starši na lep sončen popoldan v sredo 20.9.2023 odpravili na pohod.

Fotogalerija

 

Koordinatorica projekta Sandra Smeh