Danes  smo v vrtcu obeležili prvi jesenski dan. Tako kot vsak dan nas je najprej pozdravil kuža Piki. Z njim smo se pogovarjali o jeseni in o jesenskih sadežih. Tako smo spoznali in posamezniki že poimenovali jabolko, hruško in grozdje. Vso sadje smo tudi pripravili za sadno malico, ki smo jo z veseljem pojedli.

Jesenski dan smo nadaljevali ob vrtčevski gredici, kjer smo posadili sadike rdečega radiča. Otroci so prinašali sadike, jih poskušali zasipati v pripravljeno jamico in jih potem nazaj izpulili. Prst jim je predstavljala zanimiv material s katerim so se zgleda nekateri prvič srečali. Pripeljali smo samokolnice in zalivalke ter zalili sadike.  Pridružili so se nam tudi otroci iz starejše skupine, ki so naše delo dokončali. Seveda bomo pridno skrbeli za posajene sadike, da ji bomo lahko čim prej pripravili kot prilogo h kosilu.

Fotogalerija

 

Otroci 2.skupine z Marijo, Petro in Leo