Mesec marec je družinski mesec. Tudi v skupini 7. Ko smo zaključili s Talenti in prejšnjo temo, smo se takoj lotili razmišljanja, kaj bi lahko pripravili, da bi mamice čimbolj razveselili na prireditvi ob materinskem dnevu. Lotili smo se posebne gibalne dramatizacije z naslovom: Pomladna pravljica. Seveda se je bilo potrebno naučiti tudi pesmice o mami in narediti darila. Najprej smo obeležili 8. marec in 40 mučenikov. Za oba praznika smo izdelali rožice, ki so si jih otroci odnesli domov: ob 8. marcu samo deklice, na 40 mučenikov pa samo dečki. Na hrbtni strani je bilo tudi posebno posvetilo. Pogovor je potekal o družini in družinskih članih. Naredili smo družinska drevesa vsake otrokove družine posebej. Marčevski dnevi so hitro minevali in že je napočil čas obiska atijev v skupini. Njihova naloga je bila skupaj z otrokom narediti verižico za mamo iz fimo mase. Lotili so se je z vso vnemo in zraven razmišljali ter se z otrokom pogovarjali, katero barvo ima mama najraje. Nekaj atijev se iz upravičljivih razlogov delavnice ni moglo udeležiti, zato so otroci kasneje naredili ogrlice z vzgojiteljico. Na dan prireditve so se otroci res potrudili pri predstavi. Povabilu na materinski dan so se odzvale vse mame. Najprej so se predstavili v gibalni dramatizaciji, nato preko pesmi Čustva, na koncu so zapeli še pesem: Mamica je kakor zarja. Mame so lahko prisluhnile posnetkom otrok: Kaj imajo mame najraje, kaj skupaj s svojim otrokom počnejo in kaj rade počnejo same. Marsikateri odgovor otrok jih je nasmejal.

Fotogalerija

Vzgojiteljici: Mateji