Pomembna vez širše družine je vez med babico, dedkom in vnukom. Ti znajo drugače sodelovati, si prisluhniti in biti zavezniški.

Babica in dedek sta varen pristan, kamor se otrok zateče, kjer je sprejet, lahko zaupa, predvsem pa sta človeka, ki mu predajata svoje znanje, modrost, videnje sveta. To je za mnoge eden najlepših spominov v življenju.

V skupini 6 smo v četrtek, 26. 1. 2023 ,pripravili dopoldansko druženje z dedki in babicami. Druženja so se otroci že zelo veselili. Z navdušenjem in vztrajnostjo so  pripravljali vabila in darila, ter utrjevali program, s katerim smo se odlično predstavili babicam in dedkom, ki so bili vidno ganjeni ob ogledu nastopa svojih vnukov. Po končanem programu so se otroci po izročitvi darila stisnili k svojim dedkom in babicam ter si skupaj ogledali plakat s fotografijami ter komentarji otrok.

Druženje smo zaključili ob prijetnem klepetu in pogostitvi.

FOTOGALERIJA

 

                                                                               Vzgojiteljici Dragica Pertoci in Nina Osvald