Ob dnevu slovenske hrane, ki je letos potekal že dvanajstič, smo tudi mi obeležili slovenski tradicionalni zajtrk. Letošnja osrednja tema je bila mleko in mlečni izdelki, ki jo ponazarja tudi letošnji slogan »Zajtrk z mlekom – super dan!«. Spoznavali smo jedi, ki so značilne za zajtrk, si preko video posnetkov ogledali poučne oddaje. Obiskali pa smo tudi kmetijo Vok na Jamni, kjer smo si krave lahko ogledali tudi v živo.  G. Ivan in ga. Stanka sta nas zelo lepo sprejela in nam razkazala hleve in zbiralnico mleka, ter nam povedala, kako poteka delo na kmetiji, samo delo s kravami. Najbolj zanimivi so bili seveda telički. V času našega obiska je prišel tudi veterinar, ki nam je z predstavil pripomočke, ki jih potrebuje pri delu z živalmi. Polni novih vtisov smo se odpravili proti vrtcu, otroci pa so še nekaj dni pripovedovali o kravah, njihovem oglašanju, rogovih… Ob zgodbi o kravi Berti smo spoznali različne mlečne izdelke, ki jih lahko dobimo v trgovini ali na kmetiji Roškar, ki jo otroci že poznajo, saj tam kupujejo mlečne izdelke.  Le- te pa dostavljajo tudi v naš vrtec. Zbirali smo tudi tetrapake od mleka, iz katerih smo si nato izdelali hiške za našo deželo palčkov v prazničnem decembru. V tem tednu so nas obiskali tudi člani čebelarskega društva in nam predstavili svoje delo in izdelke.

FOTOGALERIJA

Otroci in strokovni delavki skupine 5