V sedmi skupini, ki deluje v OŠ je bilo na dan slovenskega tradicionalnega zajtrka in kosila, precej pestro. V jutranjih kotičkih so otroci izdelovali kravice iz papirnatih krožnikov. Zakaj ravno mleko, maslo, med, črni domači kruh in jabolko? Že zjutraj smo ob slovenskem tradicionalnem zajtrku izvedeli odgovore. Zajtrk je teknil prav vsem in mnogo jih je želelo še repete. Po malici so nas v telovadnici že pričakovali čebelarji, ki so preko projekcije najprej predstavili delo čebelarjev in čebel, nato pa so še sami bili na voljo za vprašanja otrok. Ker je bil letos poudarek na mleku, smo tudi mi v skupini pripravili mlečni frape. Uporabili smo banane, jabolka in mleko, vse skupaj zmiksali ter uživali v napitku. Sledil je še ogled video posnetkov o kravi, molži, pridelavi in predelavi mleka. Otroci so se za konec še gibali ob pesmi čebelice in tako je pred nami bilo že slovensko tradicionalno kosilo: Zelje, pražen krompir in pečenica. Mmmmm … Super dan.

Galerija

Vzgojiteljici 7. skupine: Mateji