Jutro se je začelo z nasmehi na otroških obrazih. Pred nami je bil dan preživet na bližnji kmetiji. Otroci so pobliže spoznali Islandske konje, jih pomagali negovati, osedlati ter jih tudi kasneje jezdili. To je bilo doživetje, ki mu ni bilo konca. Na kmetiji pa niso bili samo konji, marveč tudi kokoši, puran, gosi, ovce, koze, zajci in vietnamski prašiči. Otroci so poskrbeli za hrano, pomagali pri košnji trave, krmili pa so jih lahko iz rok. Ta bližnji stik z živalmi pa je otrokom tudi največ pomenil. Čas po kosilu je bil namenjen raziskovanju v naravi ter igram. Otroci so ob tem pokazali svojo ustvarjalnost, iznajdljivost, logiko, orientacijo, gibljivost… Po večerji smo se zbrali ob tabornem ognju. Privoščili smo si pečene kostanje, disko na prostem, otroci pa so ob prihodu v sobe kaj hitro zlezli v svoje pižame in utrujeni že med branjem pravljice zaspali. 
Jutri nas čaka še zadnji dopoldan v neokrnjeni naravi ter na nepozabni dogodivščini. 
 
Vzgojiteljici Mateji