Prvi dan vrtca v naravi je za nami. Bil je zanimiv, raznolik, predvsem pa naporen. Ob prihodu v Dom Škorpijon, je bilo najprej potrebno obleči posteljnino, zatem smo se odpravili na kratek spoznavni pohod po okolici ter odkrili veliiiiko kostanjev, sledila je še igra na igrišču. Po kosilu smo skupaj z g. Vindijem v gozdu spoznavali pomembna dejstva o preživetju v naravi. Otroci so postavili čisto prave šotore ter imeli kar nekaj časa na voljo za igro v njih. Po večerji dan še ni bil zaključen, saj smo se s svetilkami podali na pohod v gozd ter ob poti in na jasi opazovali zvezdno nebo. 
Medtem, ko so se nekateri tuširali ter pripravljali na spanje pa so drugi gledali še risani film. Večina otrok pred spanjem ni pokazala domotožja in so zelo hitro tudi zaspali. 
Komaj čakamo jutrišnji dan in nova doživetja.
 
Vzgojiteljici Mateji