V tretji skupini smo z radovednostjo in veseljem spoznavali življenje na travniku in v gozdu. Pridružila se man je maskota Zemeljko, ki nas je seznanila z živalmi in rastlinami. Z njo smo vsakodnevno raziskovali naravo z vsemi možnimi čutili. Živali, ki smo jih opazili na travniku smo si pobližje ogledali s pomočjo lup in posod za opazovanje živali. Najdene rastline in živali smo poiskali na slikovnem gradivu ter se jih tako naučili prepoznati in poimenovati. Travnik smo upodobili tudi likovno. Večkrat smo se odpravili v bližnji gozd, kjer smo s pomočjo raziskovalne škatle odkrivali in spoznavali gozdni svet. Drevesa smo tipali, jim prisluhnili, objeli in izdelali frotaž. Po slikovnem navodilu smo izdelali like iz naravnega materiala in ob polaganju urili štetje. Prisluhnili smo zvokom narave in se ob njih sprostili.

FOTOGALERIJA

Otroci skupine 3 z vzgojiteljicama Lidijo in Katjo.