Mesec april je bil v skupini ena zelo pester, saj smo izvajali različne dejavnosti. Obeležili smo svetovni dan Zemlje. Ta dan so se otroci igrali v naravoslovnem kotičku, kjer so raziskovali lastnosti zemlje, jo presipavali in polnili v lončke, v katere  smo nazadnje posadili fižol in ga zalili. Ob svetovnem dnevu zdravja smo se pogovarjali o hrani, prebrali pravljico in izdelali plakat.

Zelo pomembno je, da otrokom veliko beremo, saj si s tem bogatijo besedni zaklad, otroke odpelje v domišljijski svet ter se vzpostavi čustvena vez med otrokom in tistim, ki mu pravljico bere. Tako smo obeležili tudi slovenski in svetovni dan knjige z branjem pravljic. Veselo smo pričakovali praznik Veliko noč. Pobarvali smo jajca in se za zajtrk pogostili z velikonočnimi jedmi. Otroci pa so še z navdušenjem poiskali »zajčkov zaklad«.

Fotogalerija

Otroci in strokovni delavki skupine 1