V tednu pred veliko nočjo smo se tudi v skupini 6 pripravljali na praznovanje enega izmed najbolj pričakovanih slovenskih praznikov. Izdelali smo košarice iz odpadnega materiala, pobarvali jajčka z rižem ter jih okrasili, ustvarili prav posebno risbico z velikonočnim zajčkom. Najbolj zanimiva je bila peka kvašenih kokošk/piščančkov ali ptičkov. Otroci so sodelovali od začetka do konca, pripravili testo, ga oblikovali in z vsem ponosom občudovali, ko je bilo pečeno. Otroci pa so tudi pomagali pripraviti in pogrniti mizo za velikonočni zajtrk. Le-tega pa so tudi z užitkom pojedli. Mmmm, kako dobri so bili pirhi, šunka, klobasa in kruh. Kaj pa hren? Tisto pa ravno ni šlo – je šel bolj v nos kot v usta J Na dan velikonočnega zajtrka – v četrtek, so se odpravili na lov za velikonočnimi jajčki, ki jih je skril velikonočni zajček. Seveda pa je le-ta imel najprej za njih posebne naloge, ki so jih pred iskanjem tudi morali uresničiti.

Fotogalerija

Vzgojiteljici 6. skupine:

Mateja in Marinka