Naslov tematskega sklopa Kaj lahko storim, da bom zdrav nas je konec meseca marca popeljal v dejavnosti, povezane z zdravjem, osebno higieno in gibanjem na prostem. Že prej nas je obiskala zobna asistentka in nam predstavila pravilen postopek umivanja zob in še posebej poudarila, da je za zdrave zobe odločilnega pomena zdrav način prehranjevanja. Opomnila nas je na nevarnost zobne gnilobe, ki škodi našim zobem, o čemer smo se prepričali tudi sami s poskusom z jajcem, ki smo ga potopili v kis. Obiskal nas je g. Primož iz Zdravstvenega doma Gornja Radgona, s katerim smo ponovili postopek pravilnega umivanja rok, ki smo ga predhodno že sami osvojili s pomočjo izdelanih piktogramov. Obeležili pa smo tudi dan zdravja.

Vsakodnevno uživamo na svežem zraku. Še posebej pa so se otroci razveselili novega plezala na vrtčevskem igrišču.  Večina otrok obvlada samostojno guganje in spretno plezajo po igralu avtomobil. Na velikem nogometnem igrišču smo se z učiteljico Majo preizkusili v družabni igri »Človek ne jezi se«.

Iz priloženih fotografij se lahko na lastne oči prepričate, kako zelo pester in zanimiv mesec je za nami.

 

Vzgojiteljice 7. skupine, Marija, Olga in Špela

Fotogalerija