Prometna varnost je pri vzgoji predšolskih otrok velikega pomena. Izvajamo jo vsako leto in sicer prilagojeno glede na starost otrok. Ker pa smo najstarejša skupina, veliko stvari že znamo, ni pa nič narobe tudi, če kaj ponovimo in se nam tisto tako bolj usidra v spomin. Podali smo se na daljši pohod in opazovali prometne znake, označbe na cestišču, prevozna sredstva …  Videno smo nato izdelali iz odpadnega materiala in tako upodobili pravo s prometom živahno mesto, polno križišč, semaforjev, prometnih znakov, parkirišč in vozil. Na ustrezno podlogo smo odtiskovali različna prometna sredstva. Naučili smo se deklamacijo »Pazi na cesti«. Seveda pa smo se z avtomobili različnih velikosti veliko igrali na preprogi cestišče.

Vzgojiteljice 7. skupine, Marija, Olga in Špela