V mesecu juniju smo v skupini 5 namenili nekoliko časa tudi travniku in njegovemu živ-žavu. Poleg tega, da smo iskali travniške živali ter jih opazovali v opazovalnih škatlicah s povečevalnim steklom, uživali v visoki travi, iskali rože za izdelavo herbarija, smo tudi ustvarjali. Vsak posameznik si je na risbici izdelal skoraj pravi čebelji panj, okrog katerega so letale čebele. Pa prav na dan, ko smo še enkrat v tem šolskem letu obeležili Slovenski tradicionalni zajtrk. Ogledali smo si tudi čisto pravi čebelnjak ob katerem smo čebelam zapeli njihovo pesem ter zaplesali čebeljo pesem. Otrokom je bila tema res pisana na kožo, saj so zelo dovzetni za vse zanimive in nove dejavnosti, ki pa jih kljub celotnemu turbolentnemu šolskem letu ni manjkalo. Otrokom je bilo še posebej všeč raziskovanje travnika ter spoznavanje življenjskega kroga metulja in žabe.

Fotogalerija

Strokovni delavki skupine 5: Mateja Maguša in Olga Štuhec