Vabimo vas, da v petek 20.11.2020 skupaj z nami obeležite Dan slovenske hrane in že 10. Tradicionalni slovenski zajtrk.

V vrtcu vsako leto obeležimo ta dan z različnimi dejavnostmi, s katerimi otrokom približamo pomen slovenske oziroma lokalne hrane, pomen rednega zajtrkovanja in si pripravimo  ter seveda z veseljem tudi pojemo tradicionalni slovenski zajtrk.

Glede na trenutno delovanje vrtca tega letos žal ne bomo mogli izvesti z vsemi vrtčevskimi otroci, vas pa zato vljudno vabimo, da si skupaj z vašimi otroci ogledate izobraževalni video na spodnji povezavi, ki ga pripravila Zveza slovenske podeželske mladine. V videu deček Lovro ob pomoči mladih s kmetij nadobudno spoznava izvor in pomen sestavin Tradicionalnega slovenskega zajtrka.

Povezava

Pa dober tek želimo !

Maja Martinuzzi, svetovalna delavka vrtca