Vrtci v Republiki Sloveniji smo prejeli posodobljena “Higienska priporočila NIJZ” za obdobje, ko se v državi pojavljajo posamični primeri in skupki primerov Covid-19  (priloga). Posebej pomembno je to, da morajo starši še vedno po ponovni vključitvi otroka v vrtec (počitnice, dopust, rezervacija, prebolela bolezen…), izpolniti novo “Izjavo staršev pred vstopom otroka v vrtec”. Izpolnjeno izjavo (ki bo v obeh garderobah otrok spodnje enote vrtca) pa boste ob prvem ponovnem prihodu oddali vzgojiteljici otroka. Obrazec si lahko natisnete tudi tukaj.
Še naprej vas naprošamo, da ste pri zdravju vaših otrok in sebe dosledni ter redno sporočate odsotnosti otrok in vzrok le-te.
V vrtcu Sonček se trudimo, da so poletne počitnice za vaše in naše otroke čim bolj sproščene, otroci veseli in razigrani, predvsem pa, da vsi ostajamo zdravi.
Lep počitniški pozdrav.
Mateja Maguša, dipl. vzg.
Pomočnica ravnatelja v vrtcu