Medtem ko nekateri otroci že uživajo na počitnicah, jih drugi še veselo pričakujejo.

Da so poletni dnevi v vrtcu čim krajši in čim bolj pestri, poskrbimo za raznolike poletne dejavnosti v naravi in se veselimo ob dogodivščinah, ki jih doživljamo. Narava je okolje in prostor, ki otroke navdihuje in spodbuja njihovo radovednost.

V vročih dneh se otroci najraje igrajo v vodnem kotičku, v senci pod krošnjo drevesa poslušajo pravljice ali pa odkrivajo kaj novega. Stik z naravnim materialom jim daje nove izkušnje, jih navdušuje in razveseljuje.

Tako smo nadvse uživali in se zabavali ob hoji z bosimi nogami po čutni poti, ki sva jo vzgojiteljici pripravili skupaj z otroki – nabrali smo vejice, listje, kamenčke, prinesli pesek, naluščili koruzo … Hoja po čutni poti je bila za otroke nekaj novega, posebnega, predvsem pa zelo zabavna. Po njej so se želeli sprehoditi vedno znova in znova.

Da bi vroče poletne dni preživeli čim lepše in doživeli veliko novih in razigranih pustolovščin

vam želita vzgojiteljici Dragica Pertoci in Olga Štuhec