Ker je za uspešno opravljen športni program MALI SONČEK, potrebno izvesti tudi daljši pohod v dopoldanskem času, smo v skupini  5 izkoristili ugodne vremenske razmere in se  v četrtek 20. 2. 2020, takoj po malici odpravili na pohod. Pot nas je vodila mimo pokopališča, po poljski poti do gozda.  Na jasi pred gozdom sva otroke spodbudili, da opazujejo okolico in so slušno pozorni na zvoke, ki prihajajo iz narave. Kot prvo so otroci slišali petje ptic, skupaj smo ugotavljali iz katere smeri prihaja glas. Pričakovali so tudi, da bodo slišali oglašanje kukavice, zato smo skupaj iskali ogovor zakaj kukavice v tem letnem času pri nas ni mogoče  slišati. Ob postavljanju dodatnih podvprašanj so otroci samostojno prišli do ustreznega odgovora. Povedali so, da kukavica pozimi odleti v tople kraje in se k nam vrne v začetku pomladi.  Pot nas je naprej vodila do gozdne jase, kjer je bilo veliko hlodov, po katerih so si otroci brez dodatne motivacije razvijali ravnotežje in izvajali različne gibalne naloge.  Otroci so na pohodu vidno uživali tudi v sami igri z naravnimi materiali (listje, storži, veje). Preden smo se pričeli vračati proti šoli smo se na travniku igrali še rajalno igro Bela lilija. Nato, pa  nas je pot vodila do vasi Blaguš, mimo zdravstvenega doma, nazaj do šole, kjer nas je že čakalo kosilo.

Fotogalerija

Zapisala vzgojiteljica  Nina Ajlec