Gozd je prostor, kjer delamo v sozvočju z naravo gozda in naravo otrok. Otrokom daje veliko možnosti za opazovanje, raziskovanje, kreativnost in eksperimentiranje. Vse bolj tudi spoznavamo, da učenje v naravi skriva v sebi nekaj več – našim otrokom ne omogoča samo doživljanja narave, ampak tudi pozitivno doživljanje samih sebe in svojih prijateljev. Otroci v gozdu ne krepijo samo znanj s področja narave, matematike, slovenščine, ampak vsak otrok na najboljši možni način razvija svoje individualne sposobnosti, cela skupina se razvija kot skupina in krepi se socialna mreža. Nemir, nepozornost, občutek utesnjenosti, stres, tekmovalnost, pomanjkanje samozavesti, ki jih vse pogosteje lahko opazimo pri naših otrocih, se v naravi umaknejo ustvarjalnemu navdihu in sodelovanju.

Glede na trenutno situacijo v povezavi s Covidom 19, bomo v našem vrtcu v tem šolskem letu še več časa preživeli v naravi in gozdu. Saj nam življenje v našem kraju to vsakodnevno omogoča. Gozd bomo obravnavali kot »učilnico« in vir idej za vsa področja kurikuluma, pri tem bomo razmišljali o različnih didaktičnih pristopih, kjer se bomo srečali z aktivnimi in sodobnimi učnimi metodami v naravi in z naravo, ter se seznanjali kakšen vpliv ima narava na zdravje in razvoj otrok ter njihovo vrednost.