Projekt »365 dni telovadimo vsi«, je namenjen predvsem vzgojno-izobraževalnemu prostoru, v upanju, da bosta njegova vsebina in izročilo pripomogla k izboljšanju gibalnih aktivnosti otrok in odraslih ter k lažjemu in uspešnejšemu preživljanju vrtčevskih dni – da bi se tako že jutro začelo v sproščenem in igrivem vzdušju. Projekt je usmerjen predvsem v vsakodnevno rutinsko gibanje ob določenem času (v določenem delu dneva), v krajšem časovnem intervalu (v dolžini himne gibanja ali 5 minut ). Predvsem pa se s projektom spodbuja samoiniciativna spodbuda vseh otrok h gibanju. Projekt se dopolnjuje s praznovanjem Slovenskega dneva športa (23.9.) ter Evropskega dneva športa (25.9.). V celoti pa se projekta povezujeta s programom ŠZS Mali sonček, ki ga v našem vrtcu izvajamo že vrsto let.