Za nami je še zadnje javljanje. Tokrat smo otrokom iz Litve predstavili našo državo. Preko teme smo spoznali naše znamenitosti. Otroci so povedali kje so že bili in kaj so tam videli. S pomočjo IKT tehnike smo si vsako znamenitost podrobneje ogledali. Otroke je najbolj pritegnila Postojnska jamo s Človeško ribico. Zato sva jim postavili izziv, da jo sami oblikujejo s pomočjo das mase. Nastali so zanimivi izdelki. Nekaj znamenitosti naše države smo likovno upodobili, nekaj pa smo jih tudi izdelali. Prisluhnili smo državni himni in se naučili pravil bontona med predvajanjem le te. Našo himno in zastavo smo primerjali s himno in zastavo naših prijateljev. Otroke sva spodbudili, da so vprašali dedke in babice kako so se igrali nekoč, ko so bili tudi oni otroci. Spoznali in naučili smo se kar nekaj iger in izštevank. Na velik plakat smo narisali našo državo Slovenijo in jo pobarvali glede na reliefne oblike. Otroci so se hitro naučili orientirati po zemljevidu in postaviti sličico z znamenitostjo na določeno mesto. Ta plakat smo predstavili našim prijateljem med javljanjem.

Vsi skupaj smo spoznali, da nam naša država ponuja veliko naravnih lepot, ki jih lahko koristimo za izlete.

otroci skupine 5 z Lidijo in Svetlano