V igralnici skupine 5 nas je pričakal pisan nahrbtnik. Otroci so si ga z zanimanjem ogledovali in se spraševali od koga je in kaj se skriva v njem. Vsebino nahrbtnika nam je razkrila mamica, ki nas je ta dan obiskala. Iz njega je vzela knjigo in nam na zanimiv način predstavila vsebino zgodbe Potovanje male plastične vrečke. Ob koncu pripovedovanja so otroci ugibali kam je izginila vrečka in podali več možnih odgovorov. Sledilo je reševanje delovnih listov. Otroci so ob nalogah zelo uživali in postavljali različna vprašanja vezana na vsebino zgodbe. Ker so bili pri nalogah zelo uspešni so si prislužili kar nekaj štampiljk. Ob koncu obiska je mamica izžrebala otroka, ki si je ta dan prvi odnesel domov Ekobralni nahrbtnik.

Otroci in vzgojiteljici skupine 5