Vsi  poznamo reklamo, ki poteka pod sloganom Lačen si ful drugačen. Ugotovili smo, da to resnično drži in da je hrana za naše zdravje, rast in počutje še kako pomembna. Začeli smo iskati odgovore na različna vprašanja, ki so se nam porajala ob tem: zakaj nam kruli v trebuhu; kako hrana potuje po našem telesu; kaj se zgodi s hrano; kako hrana, ki jo vsakdan uživamo sploh nastane in iz katerih živil je hrana sestavljena. Na vsa ta vprašanja smo dobili odgovore preko različnih knjig, slikovnega gradiva in lastnega raziskovanja. Tako smo spoznali različna živila in iz njih sestavljali obroke, ki jih zaužijemo skozi dan. Preko igre vlog smo se prelevili v kuharje in natakarje. In kot se za prave kuharje sposodi smo si izdelali tudi kuharske čepice. Tako smo bili pripravljeni na posebno dogodivščino Pripravo čisto prave hrane. Pripravili smo si slastne palačinke in  pico. Ob svetovnem dnevu hrane, ki ga vsakoletno obeležujemo v vrtcu, smo s svojimi predlogi pomagali pri sestavi jedilnika za ta dan in skupaj z vodjo prehrane ga. Andrejo Majcen in našo kuharico Anko pripravili zajtrk za obe skupini na naši tretji lokaciji.

Fotogalerija

Otroci in vzgojiteljici skupine 6