16. oktober je za nekatere čisto navaden dan, vendar za nas v vrtcu vseeno poseben. Vsako leto se na ta dan obeležuje svetovni dan hrane. Ker želimo otrokom čim bolje približati raznoliko prehrano ter jim na njim razumljiv način prikazati ravnanje z njo ter različne načine priprave, smo se to leto odločili v skupini 1 in 2, da za ostale skupine v spodnji enoti vrtca pripravimo barvne vitaminske napitke. Uporabili smo najrazličnejše sadje od pomaranč, banan, svežih borovnic, malin in jagod do korenčka in špinače. Na obisk je prišla lutka Petelin Koko, ki je otroke animirala in se z njimi še igrala igro sestavljanja. Vse zbrane so privabljale mavrične pisane barve napitkov, ki se jim niso mogli odreči in vsak od njih je preizkusil vsaj enega.

Vzgojiteljice skupin 1 in 2