Opazili sva, da naši otroci zadnje čase radi postajajo in občudujejo nalepke živali na svojih ležalnikih. Zato sva pripravili tematski sklop z naslovom »Glej kdo se oglaša … «

Otroci so neizmerno uživali ob poslušanju pripovedovanj o živalih, se z njimi igrali, listali  kartonke in knjige. Najraje pa so na mizah rokovali z vstavljankami, ki se oglašajo. Ob tem so ponavljali oglašenje živali. Gibalne dejavnosti smo usmerili v različne oblike gibanj živali in plesali ob pesmi Na kmetiji je lepo,… Na govornem področju smo poseben poudarek dali poimenovanju in oglašanju živali ter s tem širili besednega zaklada.

Največje veselje pa otroci doživijo, ko skozi okno opazimo velikega črnega psa in muco, ki se pogosto sprehajata mimo vrtca.

Vzgojiteljici Marija in Petra