Za nas najmlajše je srečanje s praznikom in običaji velike noči nekaj novega. Lansko leto še niso okusili velikonočnega zajtrka kakor tudi ne iskali zajčkovega presenečenja v travi. Vse to smo prvič doživeli v vrtcu. Že dober teden prej smo pričeli z izdelovanjem zajčka obloženega s kosi vate, kakor tudi odtiskovanje zajčka v travo in poslikavo jajčka.

Na veliki četrtek so vsi otroci iz skupine, razen enega, prišli v vrtec, kakor da bi vedeli, da jih čaka velikonočni zajtrk. Praznično smo pogrnili mizo, jo okrasili, nanjo položili dobrote, ki smo jih poimenovali in se ob njih pogovorili. Vsi otroci so poskusili velikonočne jedi in to je bil res okusen zajtrk. Na srečo prav ta dan ni zunaj pihal veter in odpravili smo se iskat zajčkovega presenečenja. To so bila čokoladna jajčka, ki jih je bilo povsod v travi veliko. Z navdušenjem smo jih pobirali v košarico.

Fotogalerija

Vzgojiteljici Marija in Petra