Na začetku meseca smo spoznavali sebe in svoje telo, torej kdo smo mi. Hkrati smo se začeli učiti deklamacije in pesmice za nastop za mamice, otroci pa so s pomočjo atijev izdelali darila za njih. Spoznavali smo pojem družine, otroci so prinašali v vrtec družinske fotografije, kjer so prepoznavali svoje družinske člane. Preko pravljic in video posnetkov smo spoznavali različne vrste družin.  V sredo, 22. 3. smo ob Svetovnem dnevu voda izvedli različne eksperimente z vodo ( podvodni vulkan, mavrica, plovnost predmetov ). Obeležili pa smo tudi prvi pomladni dan in preko tematskega sklopa » Prišla bo pomlad » spoznavali značilnosti pomladi, na sprehodih opazovali prebujanje narave in beležili vremenske spremembe. Spoznavali pa smo tudi barve s pomočjo matematične igrice z tulipani in drevesnega diagrama razvrščanja rožic. Za mamice smo pripravili kratek program in druženje, kjer smo se imeli zelo lepo.

Fotogalerija

Otroci in vzgojiteljici Monika in Barbara