Na žalost danes že skoraj vsi poznamo nekoga, ki je prebolel ali pa šele preboleva raka.

Ker je v sodobnem času ta huda bolezen vse pogostejša tudi med otroki in mladimi, je prav, da se o njej pogovarjamo, in da se tudi otroci seznanijo zakaj si danes kot simbol, pripnemo zlato pentljo.

V skupini smo si izdelali zlate pentljice, ter ustvarili plakat – skupno lepljenko zlato pentljo.

Ogledali smo si tudi film o junakih 3. nadstropja, ki se borijo z rakom ter junaških zvezdicah, ki so boj s to hudo boleznijo žal izgubile.

Kljub nasmešku na obrazu sem današnji dan preživela s cmokom v grlu, solzami v očeh in bolečino v srcu, saj je med junaškimi zvezdicami žal tudi moj otrok, moja ljuba Sanja.

V želji, da bi kmalu odkrili učinkovito zdravilo za to hudo bolezen in v spomin na vse, ki so se ali se še soočajo z njo, smo si danes pripeli in domov odnesli zlato pentljico.

Vzgojiteljica Dragica Pertoci