Mesec november je bil v skupini kljub deževnemu, turobnemu in depresivnem vremenu zanimiv. Čas smo namenili čustvom. Pogovarjali smo se o tem: zakaj smo jezni, kdaj smo žalostni in kdaj veseli ter česa nas je strah. Otroci so podali zanimive odgovore, ki smo jih tudi zabeležili na plakat. Na človeški silhueti so označili, kje na telesu čutijo ta čustva. Poslušali klasično glasbo, jo prepoznavali po zvenu ter zraven izražali svoje občutke. Najbolj zanimivi pa so bili otrokom lovilci sanj, ki so si jih izdelali. V njih so vložili kar nekaj truda, saj je bilo potrebno preplesti volno. Otroci so tudi ustvarjali ob klasičnih skladbah različnih avtorjev: se gibali, slikali… Izdelali so si tudi preproste lutke iz lesenih žlic. V knjižnem kotičku je bilo na voljo veliko slikanic na temo čustva, vsakodnevno pa smo tudi eno od njih ali prebrali ali poslušali. Piščanček Pik pa je bil prav tako osrednja knjiga našega tematskega sklopa. Sprostitvene vaje in tehnike so bile naš vsakdan. Ker smo imeli možnost večkrat obiskati telovadnico, smo se sproščali tudi tam, medse pa povabili še učiteljico joge go. Majo. Poleg vsega, smo se naučili še pesem čustva, ki jo znamo zapeti in zaplesati. November je minil, kot bi trenil in že je bilo potrebno pripraviti adventni venček, koledar ter dekoracijo za igralnico.

FOTOGALERIJA

Vzgojiteljici: Mateji