V okviru tedna otroka smo v ponedeljek, 3. 10. 2022 na vrtčevskem igrišču organizirali kostanjev piknik, ki je le ena od oblik povezovanja s starši. Čez vikend so otroci skupaj s starši bili zelo pridni, saj so v ponedeljek zjutraj v vrtec prinesli veliko kostanjev. 

S piknikom smo pričeli ob 16. uri, pred tem pa smo zaposleni v vrtcu pripravili vse potrebno za izpeljavo dogodka – tudi ustvarjalne delavnice, ki so bile namenjene tako otrokom kot tudi staršem. Izdelovali smo papirnate buče, veverice, medvede, ježe iz drevesnih listov ter poslikavo kamenčkov. Lično izdelane izdelke so si otroci odnesli domov. Pri peki kostanjev so nam pomagali očetje otrok, za kar se jim vsi lepo zahvaljujemo. Posladkali pa se nismo le s kostanji, ampak tudi s pečenimi jabolki, z domačim čajem in bezgovim sokom iz naše vrtčevske kuhinje. S polnimi trebuščki in lepimi vtisi smo se pozno popoldne odpravili domov.

Fotogalerija

Zapisali strokovni delavki Nina Osvald in Andreja Majcen