V skupini tri nismo Zemlji posvetili le en dan, ampak kar cel teden. Da bi si otroci lažje predstavljali kako izgleda Zemlja, smo v skupini imeli globus. Otroci so najprej menili, da je to Luna, Sonce, lutka… Ob slikanicah smo se veliko pogovarjali o varovanju in ohranjanju čistega okolja. V ta namen smo izdelali plakat, ob katerem smo spoznavali kdaj je Zemlja vesela in kdaj žalostna. V igralnici nam je ponagajal tudi škratek, ki nam je smeti raztresel po tleh igralnice. Otroci so povedali, da smeti sodijo v koše in jih nato ustrezno razvrstili. Zabojnike za ločeno zbiranje odpadkov smo si ogledali pred vrtcem in jih opazili tudi na sprehodu. Iz papirnatih krožnikov je vsak otrok izdelal svojo Zemljo in iz odpadnega materiala čebelo. Dan Zemlje smo obeležili z ogledom poučnega posnetka, ki smo si ga ogledali na velikem platnu. Zemlji smo ob njenem dnevu zapeli tudi pesmico.

 

Fotogalerija

Strokovni delavki skupine 3