V naši skupini se vedno kaj zanimivega dogaja, še dobro, da se tu in tam vzgojiteljici spomniva in tudi kaj fotografirava. Seveda pa nekateri trenutki ostanejo nepozabni le v otroških in najinih mislih. Kot ste lahko obiskovalci 3. lokacije opazili, smo se vzporedno z olimpijskimi igrami tudi pri nas podali v olimpijsko vas, kjer smo pripravljali najrazličnejše igre v prostoru in na prostem. Ob skoraj pravem olimpijskem ognju pod olimpijskimi krogi smo tudi razglasili zmagovalce, ki pa so bili tokrat vsi otroci, ki so sodelovali v igrah. S Kitajske olimpijske vasi smo se podali kar po celotnem zemljevidu raziskovat živali sveta. Izdelali smo si velikansko žirafo, ki zdaj krasi našo garderobo, se preizkušali v prepoznavanju ter spoznavali nenavadne živali, njihovo življenje in okolje, jih razvrščali po kontinentih, posnemali njihovo gibanje, izdelali posebne risbice … Otrokom je bila tema pisana na kožo, saj se izredno radi vsakodnevno igrajo z igračami-živalmi, ki jih imamo v skupini. Bližal se je že materinski dan in družinski čas, zato smo veliko govorili tako o človeških kot o živalskih družinah. Ogledali smo si kar nekaj video posnetkov. Vmes smo izdelali še najrazličnejše pomladne risbice, dekoracijo za igralnico ter garderobo, ter darila za mamice in očete. Kaj hitro zatem smo pričeli še prepoznavati naša čustva. Ta tema nas je prevzela, saj so otroci končno imeli možnost odkrito govoriti o svojih strahovih, žalosti, veselju, jezi, razočaranjih … Izdelali smo emotikone, balončke za sproščanje, svoje kaleidoskope, vsakodnevno označevali svoje počutje, narisali veliko izraznih obrazov, se ogledovali v ogledalu, predvsem pa preko poučnih pravljic spoznavali vsako posamezno čustvo. Otroci so se tudi prvič spoznali s predstavitvijo pravljice preko »Kamišibaja«. Veliko časa smo preživeli na prostem: pihali in lovili mehurčke, se sproščali v gozdu, hodili na pohode in sprehode. Na obisk je prišel g. Primož iz CKZ  iz GR, ki je otroke spodbudil k higieni. V igralnici pa se nam je za en teden pridružila še praktikantka Julija, ki nam je pomagala izdelati družabno igro Veseljak zmaga, ter se igrala z otroki, na koncu pa uspešno izvedla tudi svoj nastop.

FOTOGALERIJA

Pripravili vzgojiteljici: Mateja in Marinka