Glede na trenutne razmere, ki nas obdajajo, smo se v skupini 6 odločili posvetiti temi o zdravju. Tako smo največji poudarek dali na higieno rok. Otroci so se preko pravljice učili pravilnega umivanja rok. Sedaj je slikovno podkrepljena pravljica nameščena v umivalnici in tako otroke še dodatno spodbuja k pravilnemu umivanju. Z otroki smo se lotili različnih poskusov in na različne načine ugotavljali pomembnost čistih rok. Preko ogleda krajših filmčkov smo spoznali nekatere viruse in bakterije. V tem času nas je obiskala tudi zobna asistentka, ki je otrokom preko praktičnega prikaza in pravljice približala pomembnost umivanja zob. Vsekakor pa nismo zanemarili risanja, slikanja… Otroci so ob tem uživali, ustvarjali in ugotavljali, kateri virus je bolj nevaren in nesramen na njihovi risbici. Prav tako pa smo se dotaknili teme o obiskih otroškega zdravnika – poimenovali smo ga pediater, kar je bila za veliko večino nova beseda. Otroci so zaupali svoje strahove pred obiski ter spoznali njegovo delo preko pripravljenih slik. Nismo pozabili na vsakodnevna razgibavanja, sprehode po bližnji okolici in igre na prostem, kar je v tem zimskem času izrednega pomena. Vsakodnevno skrbimo za redno  zračenje igralnice, otroci pa veliko bolj redno zaprosijo za topel čaj, kot pa za vodo. Marsikaj novega smo v teh dneh odkrili, se marsičemu načudili. Vsi skupaj pa smo si obljubili, da bomo od zdaj naprej veliko bolj skrbeli za svoje zdravje.

Fotogalerija

Vzgojiteljici 6. skupine:

Mateja Maguša in Marinka Hojs