Meseca januarja so otroci 7. skupine postali mali raziskovalci. Oziroma kot so sami rekli – da otroci in vzgojiteljice izvajamo čarovnije. Izvedli smo naslednje poskuse: ustvarili smo mavrico, si sami naredili lava svetilko, preizkusili smo, kaj se zgodi z vodo v kozarcu, ki ga prekrijemo s papirjem in obrnemo narobe (preizkušanje vodnega tlaka), kaj se zgodi s svečo, ki jo prekrijemo (plini), preverili smo tudi, kaj se zgodi s fižolovimi semeni, ki jih damo kalit v slano vodo, ugotavljali smo plovnost različnih predmetov, pripravili smo vodni filter, si skuhali špagete iz kokakole in v igralnici pripravili pravi vulkan, ki je izbruhal ‘lavo’. Preverili pa smo tudi, ali se poper res boji detergenta. Bilo je nadvse zanimivo in tudi poučno. Otroci so z velikim veseljem sodelovali, preizkušali in sklepali, kaj se bo zgodilo. Vzhičenost otrok in začudenje pa najbolje ponazarjajo priložene fotografije.

Fotoutrinki

 

Vzgojiteljice 7. skupine, Marija, Olga in Špela