V skupini 5 skrbimo za vsakodnevna razgibavanja tako v prostoru kot na prostem. Otroci pri telovadbi uporabljajo najrazličnejše pripomočke in sredstva. Marsikatero aktivnost smo izvedli tudi že za športni program Mali sonček. Otroci so se tako prvič podali na vožnjo s kolesi in skiroji. Prvič je bilo opaziti, da je malo otrok zaupalo kolesom, ki so bila na voljo, (izgovor je bil predvsem: » Jaz imam tako kolo doma, samo je drugačno. S totim se ne znam voziti«) zato so se tudi tisti, ki znajo voziti kolesa brez dodanih malih koles, raje najprej poizkusili na skirojih ali kolesih z dodanimi malimi kolesi. Otroci so tudi samostojno menjavali prevozna sredstva med seboj. Ko smo naslednjič poprijeli za kolesa in skiroje je bila želja nekaterih otrok že jasna: »Jaz bi mel tisto kolo, ki je hitro kot blisk.« »Jaz bi imel tisti skiro, ki fejst leti« »Jaz bi mela tisto z vekimi potači.« …

Fotogalerija

Vzgojiteljica Mateja Maguša