»Ohhh kak je dober. Puno še, puno še.«

Ob svetovnem dnevu hrane, 16.10.2020, sva se dogovorili, da si bomo skupaj z otroci pripravili sadno malico iz domačih jabolk in domač jabolčni sok. Prinesli sva jabolka iz domačega sadovnjaka, ki so jih otroci najprej pomagali umiti.

Nato smo imeli sadno malico iz domačih jabolk. Nekaj smo jih pa naribali in iz njih skozi gazo iztisnili sveži sok s katerim smo se odžejali. Otroci so bili izredno vztrajni in pozorni.

Čisto vsi so poskusili sok in bili zelo navdušeni nad njim.

Nekateri od njih so komentirali: »Dober je«, »Še soka sladki je«, »Ohhh kak je dober«, »Puno še, puno še«,…

Na koncu smo »tropine« prelili z vodo, kajti iz njih bo nastal domač jabolčni kis. Vsakodnevno bomo opazovali in spremljali ta postopek. Kis bomo uporabili za pripravo solat.

Otroci skupine 3, ter vzgojiteljici Marija in Sandra.