V petek, 29. 11. 2019, smo v naši skupini imeli posebno gostjo. Obiskala nas je cvetličarka Polona, ki z rastlinami ustvarja kot Polonia florist. Najprej je predstavila svoj poklic in rastline, ki jih je prinesla zraven. Spoznali smo tudi njene pripomočke za delo. Pozorno smo spremljali, kako je izpod njenih rok nastajal čudovit adventni venček za našo skupino. Ko je bil končan so ji otroci predstavili plodove različnih dreves in tako ob njeni pomoči utrjevali zanje, ki nam ga je predhodno podala naša praktikantka Karmen (iglasta in listnata drevesa ter njihove značilnosti). Polona je nadela še štiri sveče in s pomočjo otrok okrasila venček.

Otroci so bili nad venčkom zelo navdušeni. Kar sami so predlagali, da bi ga dali na razstavo pred našo igralnico, da bi si ga podrobno lahko ogledali tudi starši in otroci drugih skupin.

Komaj smo čakali, da bomo lahko prižgali prvo svečko.

Vzgojiteljica Sonja Karlo