Evropski teden mobilnosti 2024 pod geslom “Udoben javni prostor – za vse” je med 16. in 22. septembrom ponovno združil občine in prebivalce Evrope v prizadevanjih za bolj trajnostno mobilnost. Cilj je izboljšati kakovost življenja z zmanjšanjem avtomobilskega prometa in povečanjem uporabe javnega prevoza ter aktivne mobilnosti, kot sta hoja in kolesarjenje. Namen aktivnosti je bila promocija in spodbujanje trajnostne mobilnosti med otroci, starši in strokovnimi delavci.

Tudi otroci iz najstarejše skupine iz vrtca smo se pridružili učencem in zaposlenim na šoli in smo se po svojih zmožnostih v šolo odpravili peš, s skirojem, ter javnim prevozom. Otroci, ki so vsaj delček svoje poti do šole opravili brez avtomobila so bili na svoje dosežke zelo ponosni. Povedali so, da jim je bila takšna aktivnost zelo všeč in bi s tem še kar nadaljevali.

Vodja projekta Zeleni koraki, vzg. Sandra Smeh.