V tednu pred praznikom velike noči smo najprej preko fotografij in slikanic na to tematiko otroke seznanjali z navadami, običaji in tradicijo povezano s tem praznikom. Izdelali smo zajčke in okrasili igralnico. Že tradicionalno imamo v vrtcu na veliki četrtek, velikonočni zajtrk. Takrat se otroci seznanijo z vsemi jedmi povezanimi z veliko nočjo. Jedli smo kruh, klobaso, šunko in  jajca, ki so nam jih kuharice čudovito pobarvale s čebulnimi lupinami. Tudi hren ni manjkal na naši praznični mizi, ki smo jo za ta namen še posebej praznično pogrnili. Predhodno smo si izdelali košarice s katerimi smo se takoj po zajtrku  odpravili iskat zajčkovega presenečenja. Še prej smo si prebrali slikanico »Piki in velika noč«, kjer naš prijatelj Piki išče velikonočna jajca.  Tudi nas so na igrišču vrtca v travi pričakala jajca. To so bila seveda čokoladna jajčka, ki so si jih otroci shranili v svojo košarico, kamor smo dodali še plastično jajce, ki smo jo v vrtcu pobarvali in vse skupaj še isti dan nesli domov. Naslednji dan so vsi povedali kako hitro so čokoladno jajce pojedli, že po poti iz vrtca.

Otroci 2.skupine z Marijo in Patricijo