Že vse od oktobra opazujemo gradnjo prizidka vrtca. Dnevno so vidne spremembe na gradbišču, predvsem pa gradnjo doživljamo preko vseh čutil. Slišimo brnenje strojev, žaganje, zabijanje, opazujemo skozi okno in ograjo, kjer je to le mogoče. Vedno ko gremo mimo se ustavimo in se pogovarjamo o videnem. Vse to je bil povod, da smo se odločili za tematski sklop »Opazujemo dogajanje na gradbišču«. Najprej smo prinesli različne slikanice na to tematiko. V igralnici smo si uredili kotiček s fotografijami povezanimi z gradnjo: gradbeni stroji, pripomočki, zaščitna oprema. Izdelali smo si razrezanke, pobarvanke in pripeljali v igralnico vsa prevozna sredstva povezana z gradbiščem (tovornjak hruška, bager, prekucnik, viličar, … Seveda gradnje ni brez velikih gradnikov (kocke) in mehanične delavnice s pripomočki. To je bilo veliko navdušenje ne samo za fante, tudi deklice se rade igrajo. Otroci si ob tem širijo besedni zaklad, besedišče, ko poimenujejo delovne stroje, pripomočke in vse povezano z gradnjo, kar jih seveda zelo zanima. Naše opazovanje se bo še nadaljevalo in zagotovo nas čaka še veliko zanimivega. Mi smo najmlajši »nadzorniki« iz skupine 2.

Otroci 2.skupine z Marijo in Patricijo