Takoj po novoletnih počitnicah smo se že pogovarjali o tem, da konec meseca pridejo na obisk babice in dedki. Vendar za njih moramo pripraviti nekaj posebnega. Otroci so takoj prostovoljno prevzeli vloge, ki so bile na voljo: Medved je sebe videl takoj v tej vlogi, prav tako veverice, zajci in ježi. Vzgojiteljici sva pravljico Zimski prijatelji nekoliko priredili in nastala je prav prijetna glasbena dramatizacija v katero so se vsi otroci našli. Ker pa zime ni brez zimskih pesmi, smo se tudi mi naučili novo, in sicer Snežinka na nosu. Napočil je dan, ko so babice in dedki prestopili prag naše igralnice. Otroci so ponosno nastopali pred njimi – odigrali predstavo, zapeli pesem ter zaplesali in zapeli na koncu še pesmico Čustva. Za vso dobroto in hvaležnost, so vnučki svojim starim staršem dali ročno izdelan okvir s svojo fotografijo, na zadnji strani pa lastnoročno napisano svoje ime ter Rad/a te imam. Po uradnem delu so se otroci še fotografirali s svojimi bližnjimi, fotografijo pa bodo s seboj odnesli na prvi obisk k njim in jo dodali v okvir. Ne samo to. V tednu pred obiskom smo se podali v peko piškotov, da bomo pokazali , da tudi mi zmoremo. Spekli smo veliko piškotov, prav za babice in dedke in ta dan smo jih pojedli. Bili so slastni. Letos je tudi prvič uspelo, da na srečanju nismo imeli nobenega starša, za kar smo izredno hvaležni vsem, ki so pri tem sodelovali. Prireditev je uspela,otroci so bili zadovoljni, babice in dedki pa presrečni in ponosni na svoje vnuke.

FOTOGALERIJA

Vzgojiteljici: Mateji