V najmlajši skupini smo s pripravami na druženje z dedki in babicami začeli takoj po novoletnih počitnicah. Da so naše male rokice pripravile darila in še prej vabila, je bilo treba začeti čimprej. Z gnetenjem in trganjem DAS mase smo s pomočjo vzgojiteljic pripravili stojalo za sliko. Stojalo je bilo potrebno oblikovati v obliko oblaka in ko se je masa posušila, smo okvir pobarvali z modro barvo. Na odpadne CD zgoščenke smo prilepili fotografijo otrok, vzgojiteljice pa smo izrezale odtise dlani in jih okrog slike zalepile v obliko sonca. Ko je bilo vse pripravljeno smo v skupino na druženje povabili dedke in babice. Skupaj z njimi smo zarajali in zapeli že znane pesmice. Sprva so bili otroci zelo zadržani in nič jim ni bilo jasno kaj počnejo njihovi bližnji v igralnici. Sledila je »sprostitev« in začela se je gradnja iz kock, igra v kuhinjskem kotičku in v vse igre so se dedki in babice z veseljem pridružili in uživali ob svojih vnukih. Dedkom in babicam smo ponudili piškote, ki smo jih pripravili v skupini in se odžejali s sokom, čajem in vodo. Ob koncu pa smo jih najbolj razveselili z darilom in ponosni so se skupaj fotografirali. Otroci so bili neizmerno veseli obenem pa tudi presenečeni, da so njihovi stari starši ta dan bili del našega vrtčevskega dneva. Čeprav so se nekateri otroci težko poslovili od dedkov in babic je ta dan bil za vse res prav poseben in nepozaben.

 

Fotogalerija

Vzgojiteljici 1 skupine Marija in Petra