V mesec december smo tudi v najmlajši skupini vstopili ustvarjalno. Da otrokom približamo čarobnost meseca decembra smo ustvarjali okraske z barvnimi odtisi dlani, pobarvali podlago za izdelavo zvezdic in z odtisom noge naredili voščilnico.  Z okraski smo okrasili igralnico, garderobo in seveda smrečico v garderobi starejših otrok.

Ko je zapadel sneg smo ga opazovali in tipali. Nekateri niso bili nič kaj navdušeni nad njegovo mrzlostjo. Da pa seveda ne bi pozabili kako izgleda, smo naredili skupni plakat Ples snežink in ga izobesili na vrata naše igralnice.

Našo skupino je Božiček obiskal kar v igralnici. Ob njegovem prihodu je sprva zgledalo, da ne bo prehudega strahu in joka. Potem pa naenkrat…vsi v jok.

21.12.2202 smo, čeprav v igralnici, obeležili prvo zimski dan. V okviru svojih gibalnih sposobnosti, smo zaplesali Ples pingvinov. Nato so si otroci izbrali vsak svojega pingvina v »Pingvinovem adventnem koledarju«, ki so si ga skupaj z voščilnico in okraskom z odnesli domov.

Fotogalerija

 

Vzgojiteljici 1 skupine Marija in Petra