V mesecu januarju smo kar nekaj časa namenili tematskemu sklopu o prometu. Čedalje pogosteje se odpravljamo na pohode, prečkamo cesto in tako postajamo del prometa na različne načine – kot sopotniki med vožnjo, pešci…

Med samimi pohodi smo spoznavali različne prometne znake, pravila, ki jih moramo upoštevati kot pešci v prometu.

Spoznavali smo različne vrste prometa. Pri tem smo si pomagali s slikovnim gradivom, ogledom različnih oddaj o prometu, pridobivanju informacij iz knjig. Na to temo smo tudi ustvarjali, se naučili novo deklamacijo, rajalno igro in prepevali pesmi o različnih prevoznih sredstvih.  Seveda pa nismo pozabili tudi na uporabo varnostnega pasu med vožnjo  v avtomobilu.

Za varnost naših otrok smo odgovorni vsi, zato jih moramo z lastnim zgledom naučiti varnega ravnanja in vedenja v prometu.

Fotogalerija

Strokovni delavki skupine 4:

Mojca In Andreja Š.